SDH ZDOUNKY

ARCHIV PŘÍSPĚVKŮ

K prvnímu letošnímu zásahu vyjížděla naše zásahová jednotka až 24.dubna do obce Prasklice. Jednalo se o požár kůlny s uskladněným proutím pro košíkářskou výrobu. Naše jednotka prováděla doplňování vody a po likvidaci požáru se vrátila zpět na základnu.
V pondělí 26.března 2013 uspořádala naše zásahová jednotka Den otevřených dveří pro místní základní školu. Naši členové si pro žáky školy připravili přibližně hodinový program, při kterém se děti dozvěděli něco o historii hasičstva a našeho sboru. K vidění byly historické i současné stejnokroje, technika a příslušenství. Dále děti absolvovali přednášku z oblasti prevence a byla jim předvedena současná technika a vybavení. Pro zpestření bylo žákům předvedeno improvizované vyproštění osoby z hloubky a slaňování z výšek, které si ti odvážnější mohli vyzkoušet. Doufáme, že se ukázky dětem líbily a těšíme se na další spolupráci se základní školou.
V sobotu 16. března letošního roku se po pětačtyřiceti letech naposled zavřela vrata hasičské zbrojnice pod obecním úřadem. Tento den se naše zásahová jednotka přestěhovala do nových prostor na zborovské ulici.
Po šesti letech se v sobotu 16.února vrátil do Zdounek putovní pohár z branného závodu v Trávníku, tentokrát však ve dvojím vydání, neboť letos naši mladí hasiči zvítězili v kategorii mladších i starších žáků. V kategorii starších Zdounkám patřilo 1., 2., 8. a 12. místo z celkového počtu 22 tříčlených hlídek. V kategorii mladších pak 1., 4., a 14 místo ze 14 hlídek.
Srdečně zveme všechny občany na 9.ročník VÝLETU ZDOUNECKÝCH HASIČŮ NA BRDO, který se koná 26.ledna 2013. Start je v 8.00 hod. od obecního úřadu.
Nyní lze v kalendáři (po klepnutí na příslušné datum) zjistit jaké akce se dotyčný den konají.
V pátek 11.ledna 2013 v 18.00 hod. se koná členská schůze sboru. Dostavte se do nové zbrojnice na zborovské ulici. Účast nutná - příprava ostatků !!!
11.prosince před polednem byl vyhlášen poplach z důvodu požáru části opony v kulturním domě ve Zdounkách. Požár vznikl pravděpodobně od světel v blízkosti opony. Výjezdu naší jednotky nebylo nakonec zapotřebí, neboť požár byl malého rozsahu a byl uhašen ručními hasícími přístroji pracovníky obecního úřadu, kteří jsou zároveň členy naší zásahové jednotky.
V neděli večer 28.října uspořádal náš sbor u příležitosti 94.výročí vzniku československa lampionový průvod. I přes chladné počasí se této akce zúčastnilo přibližně dvě stě osob. Průvod prošel vesnicí od obecního úřadu ulicí nádražní a Tyršovou, aby svou pouť ukončil v nové hasičské zbrojnici, kde na všechny čekalo malé občerstvení a pro zúčastněné děti něco málo sladkostí. Byly vyhodnoceny dva nejlepší lampiony a jejich majitelé obdrželi krásné dorty.
Přibližně 150 občanů ze Zdounek a okolí využilo v sobotu 20.října dne otevřených dveří, aby si prohlédli prostory nové hasičské zbrojnice, která vznikla rekonstrukcí bývalého CO skladu.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one