SDH ZDOUNKY

ARCHIV PŘÍSPĚVKŮ

V sobotu 29.září se naše družstvo, sestavené z mužů, žen a starších pánů, zúčastnilo tradiční soutěže PS 8 v Těšánkách. Se zapůjčeným strojem od SDH Zborovice se této kombinované sestavě podařilo zvítězit a získat tak putovní pohár.
Ve středu 12.září byla naše zásahová jednotka povolána do obce Lískovec k vystřídání jednotek zasahujících při požáru lesa, který byl nahlášen předchozího dne po poledni. Po příjezdu na místo prováděla naše jednotka kyvadlovou dopravu vody a podílela se na dohašovacích pracích. Přibližně ve 13.30 hod. bylo požářiště zkontrolováno termokamerou a všechny jednotky se vrátily na své základny.
Poslední letošní kolo Podhostýnské ligy v požárním sportu se konalo v sobotu 8.září v Pravčicích. Na této sotěži startovala také naše družstva mužů a žen. Tentokrát se lépe dařilo mužům kteří s časem 21.30s obsadili v silné konkurenci pěkné 10.místo a celkově skončili v PHL s osmi body na 16.místě z 27 zúčastněných. Naše ženy závěrečné klání nezvládly a skončily v Pravčicích s neplatným pokusem. Celkově jim však v premiérové účasti v PHL náleží za 32 získaných bodů krásné 6.místo ze 14 zúčastněných družstev.
V sobotu 8.září ve 20.15 vyjížděla naše zásahová jednotka k požáru auta do obce Honětice. Naše jednotka dorazila na místo jako první a započala s hašením vozu vysokotlakým proudem. Vozidlo značky Fiat bylo i přesto požárem zcela zničeno. Příčina požáru se vyšetřuje ve spolupráci vyšetřovatelů HZS a policie ČR.
V sobotu 1.září se v areálu SDH na místním hřišti uskutečnil dětský den. I přes nepřízeň počasí se sešlo velké množství rodičů se svími ratolestmi. Pro děti byly přichystány různé hry a soutěže. K vidění byly ukázky mladých hasičů v požárním sportu, štafeta CTIF, požární útok a ukázka leteckých modelářů z aeroklubu Holešov. Děti se pak mohly nechat vyzdobit různými kresbami na tvář. Vše bylo zakončeno ukázkou naší zásahové jednotky, která vytvořila pěnu ve které se děti mohly vydovádět. Fotky z akce naleznete v sekci fotogalerie.
Krajské kolo požárního sportu, na které z okresního kola postoupily také naše ženy, se konalo v sobotu 4.srpna na atletickém stadionu v Kroměříži. Naše děvčata předvedla dobré výkony a skončila na pěkném 5.místě.
V neděli ráno, 29.července vyjížděla naše zásahová jednotka k požáru kůlny na ulici střílecká. Šlo požár malého rozsahu, který zvládla naše jednotka sama a proto nebylo třeba ani zásahu povolaných jednotek HZS Kroměříž a SDH Zborovice. Příčinou požáru byl pravděpodobně rozpálený gril po večerním grilování.
V sobotu 28 července se v Roštíně konala soutěž O pohár starosty SDH. Soutěže se zúčastnily také všechna naše sportovní družstva s těmito výsledky: Muži 7.místo, starší páni 2.místo, starší žáci 5.místo, mladší žáci 2.místo a ženy svůj pokus nedokončily. V odpoledních hodinách čekala družstvo žen další soutěž PHL v Loukově, kde naše děvčata obsadila 6.místo.
V sobotu 21.července proběhlo v Nové Dědině další kolo Podhostýnské ligy v požárním útoku. Soutěže se zúčastnily také družstva našeho sboru. Družstvo mužů dosáhlo po delší době solidního času ( 23.27s ), ale v silné konkurenci to na lepší jak 16.místo nestačilo. Družstvo žen dosáhlo svého nejlepšího výsledku v letošním ročníku PHL a obsadilo 3.místo. O vyrovnanosti soutěže žen světčí i to, že mezi druhým a šestým místem byl rozdíl pouhých 0.85 sekundy.
V sobotu 14.července se konal tradiční Memoriál Josefa Pospíšila a Martina Horáka, jehož pořadatelem se letos stal SDH Zborovice. Na této soutěži skončily družstva mužů a starších žáků shodně na 5.místě. Našim ženám se nedařilo a po neplatném pokusu skončily poslední.