SDH ZDOUNKY

Milé děti a rodiče,

tímto bychom Vám chtěli přiblížit činnost našeho kolektivu mladých hasičů, který spadá pod Sbor dobrovolných hasičů ve Zdounkách.

Tvoří nás skupinka dětí ve věku od 6 do 18 let a naším hlavním záměrem je plnit celoroční hru, která se jmenuje Plamen. Posláním této hry je rozvíjet dětské znalosti, vědomosti a dovednosti v oblasti požární ochrany. Hra trvá od září do srpna, tedy jako školní rok. V průběhu této celoroční hry se musí naši členové zúčastnit podzimního a jarního kola hry Plamen, kde se soutěží v celkem šesti disciplínách a to:

-         požární útok Plamen

-         požární útok s překážkami CTIF

-         štafeta požárních dvojic

-         štafeta CTIF

-         závod požární všestrannosti

Kromě účasti na těchto soutěžích se učíme například rozeznávat topografické značky, vázat uzly, určovat azimut, zdravovědu a co je hodně důležité, musíme si vést vlastní kroniku.

 Teď to vypadá, že se celý rok jenom učíme, učíme a učíme. Ale nebojte se, opak je pravdou. Na podzim si uspořádáme drakyádu, přes zimu chodíme sáňkovat . Pravidelně poslední sobotu v měsíci lednu se koná turistický výlet na Brdo. Naopak na jaře a v létě se scházíme v přírodě, hrajeme různé hry, účastníme se pohárových soutěžích v požárním útoku a pořádáme dětský den.

 

Teď trochu k těm organizačním věcem.

Scházíme se 1x týdně, pokud je potřeba tak i častěji a to každý pátek od 16.00 hodin. Když je škaredé počasí naše schůzky probíhají ve VÚTZ Zdounky nebo ve zbrojnici. V případě, že je pěkné počasí, scházíme se v hasičském areálu vedle fotbalového hřiště. Budeme rádi, když přivítáme spoustu nových členů. 

 

Rodiče nemusí mít strach, že budou muset do dítěte investovat velké částky - roční poplatek na dítě je 500 kč.

Každý člen je řádně zaevidovaný a pojištěný u Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezka.

Při účasti na soutěžích poskytujeme dětem stejnokroj a hradíme občerstvení.

Pokud máte zájem, aby Vaše dítě navštěvovalo kolektiv mladých hasičů, můžete nás telefonicky kontaktovat:

-         tel. 724 089 252 - pí Hana Kutrová

-         tel. 607 878 281 - p. Jaroslav Kutra.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one