SDH ZDOUNKY

MLADÍ HASIČI

Tento den jsme se sešli v 6.30 hod u zbrojnice, kde se děti převlékly do hasičských montérek a ávií jsme se vydali do Kroměříže, kde se konalo jarní kolo hry Plamen. Letos to bylo poprvé, kdy se okresní kolo konalo na ovále, tedy na atletickém stadiónu a byl to pro nás všechny velký zážitek. Startovali jsme ve všech štafetových bězích a v požárním útoku. Sice nás dopoledne překvapilo počasí, protože se velice rychle ochladilo a začalo pršet, ale to nás neodradilo od plnění veškerých disciplín. Měli jsme jedno desetičlenné družstvo v kategorii starších MH a dva dorostence, kteří soutěžili v kategorii jednotlivců. Po skončení celé soutěže bylo vyhodnocení celoroční hry Plamen, ve které se umístilo družstvo starších MH na krásném 5. místě a v kategorii dorostenkyň se Petra Plachá umístila na 1. místě a tedy nás bude reprezentovat na krajském kole hry Plamen, které se uskuteční 16. 6. 2012 ve výcvikovém středisku Horní Lideč. A dále pak Ondřej Daněk se v kategorii dorostenců umístil na 4. místě. Zakončení letošní celoroční činnosti ve hře Plamen bylo pro nás velice úspěšné a doufáme, že příští rok se zopakují podobné výsledky.
Jako každoročně, tak i letos jsme úterý 1.5.2012 věnovali plnění odznaků odborností a přípravě na jarní kolo hry Plamen, která se bude konat 12.5. v Kroměříži. V tento sváteční den jsme se sešli s dětmi v 10.00 hod na hřišti a začali jsme trénovat štafetové disciplíny a to štafetu požárních dvojic, štafetu 4x60 m a štafetový běch CTIF. Jak jsme procvičili štafety, tak jsme si udělali obědovou přestávku a pochutnali jsme si na výborném řízku s chlebem. Po obědě jsme děti rozdělili do dvou skupin, kdy jedna skupina začala provádět zkoušky z odznaků odborností a druhá se věnovala nácviku požárního útoku. Z odborek děti zkoušel samotný starosta našeho sboru pan Horák, velitel pan Navrátil a tomu všemu přihlíželi vedoucí MH. Odznaků odborností máme pět a jsou to tyto: kronikář, strojník junior, strojník, preventista junior, preventista, cvičitel a velitel. Poté se obě skupiny prohodily a až všechny děti prošly zkouškami a zároveň si procvičily požární útok, tak jsme celý den završili opékáním špekáčků, domluvili jsme se na další schůzce a s dobrým pocitem jsme se rozešli domů.
Každoročně podnikáme v průběhu zimy jeden společný výlet. Pro letošní rok jsme si do plánu práce dali, že navštívíme nějaký aqapark. Ale každý dobře ví, že plány jsou jedna věc a skutečnost druhá a tak jsme aqapark vyměnili za turnaj v kuželkách. V pátek 9 března jsme se sešli na autobusové zastávce ve Zdounkách. Odtud jsme odjeli do Kroměříže do Domova mládeže v ulici na sýpkách, kde jsme měli zamluveny dvě dráhy v místní kuželně. Rozdělili jsme se do čtyř družstev a každé družstvo stihlo čtyři hry. Moc nás to všechny bavilo a nejlepší výkony podávali ti nejmenší z nás, do kterých by to nikdo neřekl. Domů jsme se vraceli o půl osmé autobusem. Usoudili jsme, že to bylo krásné zpestření našich pravidelných schůzek.
V sobotu 25. února jsme se zúčastnili branného závodu v Trávníku, což je naše první letošní soutěž. Trať je umístěna v areálu bývalého JZD Kvasice. Pro kategorii mladších žáků je dlouhá 2 km a pro kategorii starších 3 km. Na trati je umístěno sedm stanovišť, na kterých musí děti plnit různé úkoly, jako je střelba ze vduchovky, hod granátem na cíl, první pomoc, základy topografie a další. Kategorie starších žáků je zpestřena o tři azimutové úseky. Letos jsme se zúčastnili v počtu čtyř družstev. V kategorii starších jsme obsadili 4 a 12 místo a v kategorii mladších 3 a 15 místo. Protože je tento závod uspořádán ještě v zimním období, máme většinou strach, jaké bude počasí. Letos nám však počasí přálo a tak nás potrápil jen studený vítr.
V sobotu 17.září se konal v Morkovicích závod požární všestranosti. Na trati dlouhé 2,5 km, která vedla ulicemi městečka a blízkého okolí, se prezentovaly i čtyři hlídky složené z mladých hasičů našeho sboru. Všichni předvedli průměrný výkon a tak skončily všechny družstva uprostřed startovního pole.
11.září se naši mladí hasiči vydali sbírat skušenosti do obce Hovězí na vsetínsku, kde se konala soutěž o putovní pohár ředitelky zlínského kraje. Startovala zde ta nejlepší družstva mladých hasičů, která dosahovala neuvěřitelných časů. Není tedy divu že naše děti skončily na posledním místě.
2
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one